Heb je een vraag of wil je meer informatie? Neem dan contact met ons op.
024.3557072
contact@destinationturkey.nl
THRACIË, HET TOSCANE VAN TURKIJE
Op ongeveer een een uur rijden van Istanbul begint een wijnroute langs wijngaarden waar u natuurlijk wijn kunt proeven, heerlijk kunt eten en soms ook kunt overnachten. En zelfs als u geen liefhebber bent van alcohol is een bezoek aan de wijnhuizen, waar ook andere producten worden verkocht, de moeite waard: exclusief door Yavuz Ataç samengesteld.
U wordt bij de receptie van uw hotel of op het vliegveld/busstation opgehaald en weer teruggebracht.
THRACIË, HET TOSCANE VAN TURKIJE
Thracië is het deel van Turkije dat op het Europese continent ligt. Het gebied is altijd van strategisch belang geweest en kent een rijke historie maar minder bekend is dat hier ook heerlijke wijnen worden verbouwd: exclusief door Yavuz Ataç samengesteld.
Op ongeveer een een uur rijden van Istanbul begint een wijnroute langs wijngaarden waar u natuurlijk wijn kunt proeven, heerlijk kunt eten en soms ook kunt overnachten. En zelfs als u geen liefhebber bent van alcohol is een bezoek aan de wijnhuizen, waar ook andere producten worden verkocht, de moeite waard. Turkije heeft na Spanje, China, Frankrijk en Italië, de grootste oppervlakte aan druivengaarden ter wereld maar omdat slechts ongeveer een kwart van de Turkse druiven wordt gereserveerd voor wijnproductie staat Turkije niet bekend als een wijnland. In de laatste decennia hebben Franse wijnmeesters en adviseurs een grote invloed op de ontwikkeling van de Turkse wijnbouw gehad en dit heeft geleid tot de aanplant van vele Franse druivenrassen zoals Sauvignon Blanc, Chardonnay, Cabernet Franc en de Viognier. Maar de laatste jaren zijn er enkele bekende wijnmakerijen en nieuwe producenten die ook geleidelijk met oude Turkse druivensoorten zoals met Papazkarası, Karasakız of Yapıncak naam aan het maken zijn. Een voorbeeld van een jong wijnhuis waar naast Franse druivenrassen ook lokale druivenrassen worden gebruikt is het familiebedrijf Suvla Wines op het historische schiereiland Gallipoli.
U bezoekt hier de idyllische wijngaarden en proeft hier niet alleen de verrukkelijke wijnen maar ook de lokale landbouwproducten die hier verkocht worden. U zult versteld staan van wat de wijnstreek Thracië u te bieden heeft.
Voor een bezoek aan de wereldberoemde antieke stad Troje, waar volgens Homerus de beroemde oorlog tussen Trojanen en Grieken plaatsvond, steken we de Dardanellen over, de zeestraat die het Europese en Aziatische deel van Turkije scheidt.
Prijs € 335 p.p.
Minimum deelname: 4 personen.
Wilt u met familie, een groep vrienden of collega’s deze excursie maken? Dan kunt u hiervoor een offerte aanvragen met vermelding van de volgende gegevens: het aantal personen, de gewenste datum en uw contactgegevens.
Dit programma is samengesteld door Yavuz Ataç
© Destination Turkey