Heb je een vraag of wil je meer informatie? Neem dan contact met ons op.
024.3557072
contact@destinationturkey.nl
4-DAAGSE STEDENTRIP ISTANBUL: CULTUUR & GASTRONOMIE
Istanbul is met zijn bijzondere mengeling van oosterse en mediterrane cultuur, de verfijnde keuken en een scala aan Byzantijnse en Ottomaanse bezienswaardigheden, een fascinerende wereldstad. Behalve de hoogtepunten van Istanbul, een boottocht over de Bosporus en een bezoek aan een authentiek Ottomaans badhuis, hebt u ook de gelegenheid kennis te maken met de culinaire beweging die ‘de Nieuwe Turkse of Nieuwe Anatolische keuken’ wordt genoemd. Dat betekent dat er gerechten worden geserveerd die gebaseerd zijn op eeuwenoude recepten die in een verfijnd en modern jasje zijn gestoken: exclusief door Yavuz Ataç samengesteld.
U wordt bij de receptie van uw hotel of op het vliegveld/busstation opgehaald en weer teruggebracht.
Na aankomst op de luchthaven of het busstation van Istanbul wordt u naar een uitstekend hotel gebracht dat gelegen is op een fantastische locatie, met een adembenemend uitzicht over de oude stad en de Gouden Hoorn. Hier krijgt u uitvoerige informatie over de do’s and don’ts in Istanbul en wordt u tevens een stadsplattegrond overhandigd. Daarna kun u op uw gemak een begin maken met het verkennen van de stad.
‘s Avonds is er een diner in restaurant Neolokal in Karaköy
De chef achter Neolokal is Maksut Aşkar, een van de meest bekende koks in Istanbul. Vanuit het restaurant heeft u een spectaculair uitzicht op de oude stad en de Gouden Hoorn. Op de kaart staan Turkse gerechten waaraan een verfijnde en moderne draai is gegeven. Elk gerecht is met passie en zorg bereid en ziet er prachtig uit. Een van onze favorieten: Octopus geparfumeerd met lavendel en geserveerd met citroenachtige aardappelcrème, citroenschil en sinaasappelpoeder.
Vandaag ziet u de historische hoogtepunten van Istanbul. U brengt een bezoek aan het Hippodroom, de voormalige paardenrenbaan, aangelegd door de Romeinse keizer Septimius Serverus in de 3e eeuw en uitgebreid door Keizer Constantijn in de vierde eeuw na Christus. We bekijken de Blauwe Moskee, gebouwd in opdracht van Sultan Ahmet I in de 17e eeuw, die zijn naam dankt aan de kleuren van het tegelwerk uit Iznik. Aansluitend brengen we een bezoek aan de wereldberoemde Byzantijnse kerk Hagia Sophia met haar spectaculaire koepel en interieur, gebouwd in opdracht van keizer Justinianus in de zesde eeuw. Na een bezoek aan het paleis van de Ottomaanse sultans, het Topkapıpaleis, vanwaar u een schitterend uitzicht over de Bosporus heeft, eindigen we de dag met een bezoek aan de Grote Bazaar, waar u inkopen kunt doen in één van de meer dan 4000 winkeltjes.
‘s Avonds bent u vrij om een keuze te maken uit het enorme aanbod restaurants dat Istanbul te bieden heeft: een eenvoudige “lokanta”, een van de hippe eetcafés of een van de visrestaurants aan de Bosporus om maar een paar voorbeelden te noemen.
In de ochtend beginnen we met een bezoek aan de Egyptische bazaar, die in 1663 werd opgericht. Hier bevinden zich een groot aantal kleurige en geurige specerijenwinkeltjes en ook het heerlijkste en zoetste Turks fruit wordt hier verkocht. Aansluitend staat de boottocht over de Bosporus op het programma. Deze boottocht voert ons langs het Europese en Aziatische gedeelte van Istanbul en in het water duiken soms zelfs dolfijnen op. Onderweg ziet u prachtige gebouwen en paleizen waaronder ook de Rumeli vesting, die in 1452 door Fatih Sultan Mehmet gebouwd werd met als doel om van hieruit Istanbul te veroveren.
Ottomaans badhuis
In de namiddag hebben we een plek voor u gereserveerd in een authentiek Ottomaanse badhuis. De baden zijn geliefd onder de inwoners van Istanbul. Het personeel van het traditionele Turkse badhuis, ‘tellak’ voor mannen en ‘natir’ voor vrouwen, geeft heerlijke ontspannende massages met behulp van een ‘kese’, een handschoen van gevlochten paardenhaar.
Afhankelijk van de vertrektijd van uw vliegtuig kun u nog de wijk Eminönü in om Turks fruit of baklava te proeven. Tegenover de Galatabrug verkocht in 1864 Hafiz Mustafa al stroperige baklava, lokum (Turks fruit) en chocolade. Er is weinig veranderd in zijn winkeltje in Eminönü: torenhoge stapels zoetigheden en potten met lekkernijen brengen zowel buurtbewoners als toeristen in de verleiding.
Prijs pro persoon €555 voor een groep vanaf 4 personen.
Minimum deelname: 4 personen.
De prijzen zijn per persoon gebaseerd op een tweepersoonsbezetting per kamer. Toeslag voor een eenpersoonskamer op aanvraag!
We vermelden een vanaf prijs omdat de prijzen per perioden verschillen!
Voor groepen kan een groepsaanvraag worden gedaan. Afhankelijk van de periode en groepsgrote kunnen de prijzen variëren.
De prijzen zijn per persoon gebaseerd op een tweepersoonsbezetting per kamer. Toeslag voor een eenpersoonskamer op aanvraag!
Wilt u met familie, een groep vrienden of collega’s deze excursie met een Nederlandstalige gids maken? Dan kunt u hiervoor een offerte aanvragen met vermelding van de volgende gegevens: het aantal personen, de gewenste datum en uw contactgegevens.
Dit programma is samengesteld door Yavuz Ataç
© Destination Turkey
Zoek je een mooie plek om te overnachten in Istanbul? Wij raden;
Hotel Yasmak Sultan **** in Sirkeci
Wil je meer informatie over de prijzen, reviews en beschikbaarheid? > Klik < hier!